Akcja „Owocowy patrol”

W dniu 9 listopada w naszej szkole odbyła się akcja,,OWOCOWY PATROL” we współpracy
z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Miała ona miejsce już kolejny raz i dotyczyła promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym
wśród jej młodych uczestników -uczniów klas 1-3 SP
Wydarzenie polegało na dokonywaniu przez policjanta pomiarów prędkości przejeżdżających przez ulicę Norwida samochodów. Dzieci klas 1-3 aktywnie uczestniczyły podczas pomiarów prędkości, zarówno obserwując pracę policjanta jak i oceniając samych kierujących . Następnie, jeśli kierowca popełnił wykroczenie (przekroczył dopuszczalna prędkość) musiał na oczach dzieci zjeść plaster cytryny.
Natomiast kierowca, który przestrzegał ograniczenia prędkości przy szkole – zostawał obdarowany jabłkiem, a jego postawa była pochwalona przez dzieci.
Akcja „owocowy patrol” stała się niezapomnianym i edukacyjnym wydarzeniem dla wszystkich uczniów.

Akcję koordynowała p. E. Sykała, K. Beściak.