Godziny pracy biblioteki

mgr Bożena Augustyn
mgr Renata Derendal

Regulamin Biblioteki Szkolnej

1. Z księgozbioru biblioteki korzystają wszyscy uczniowie i nauczyciele w godzinach jej otwarcia.
  2. Książki można wypożyczać na okres ferii, świąt i wakacji.
  3. Każdy uczeń winien zapoznać się z Regulaminem Biblioteki.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć 2 lub 3 książki na okres dwóch tygodni od daty wypożyczenia.
  5. Po upływie terminu zwrotu, czytelnik zobowiązany jest oddać książkę lub ją prolongować.
  6. Uczniom, którzy nie oddają książek w terminie zostanie czasowo ograniczona możliwość korzystania z biblioteki do momentu rozliczenia się z wcześniejszych wypożyczeń.
  7. W wypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany kupić inną, uzgodnioną z bibliotekarzem.
  8. Wszystkie zbiory biblioteczne podaje i odstawia na miejsce bibliotekarz.
  9. Wypożyczone książki należy szanować.
  10. W bibliotece obowiązuje cisza, kulturalne zachowanie oraz zakaz spożywania posiłków przez czytelników.

Regulamin czytelni szkolnej

1. Z czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, rodzice, inni pracownicy szkoły.
  2. Czytelnia jest czynna w czasie pracy biblioteki.
  3. Czytelnik jest zobowiązany do zgłoszenia się do bibliotekarza i wpisania się do zeszytu obecności przed skorzystaniem z czytelni.
  4. Uczniowie przebywający w czytelni szkolnej pozostają pod opieką bibliotekarza lub nauczyciela prowadzącego zajęcia.
  5. W czytelni obowiązuje cisza.
  6. Czytelnik odpowiada osobiście za książki i czasopisma, z których korzysta.
  7. Książek i czasopism nie wolno niszczyć, a zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.
  8. Materiały do korzystania w czytelni wydaje bibliotekarz.
  9. Czytelnia udsotępnia na miejscu wszystkie zbiory biblioteki.
  10. Czytelnik ma prawo do korzystania z multimediów za zgodą bibliotekarza i opuścić stanowisko pracy 15 minut przed zamknięciem biblioteki.
  11. Nieprzestrzeganie regulaminu lub nieodpowiednie zachowanie może pozbawić czytelnika prawa do korzystania z czytelni.