Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień bez plecaka!

Uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę bez plecaków oraz w wiosennych przebraniach.
Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny,
zabawny sposób.

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki, a następnie wysyłane do państw Afryki. Dzieci które przychodzące do szkoły bez chcą zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.

Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Kreatywność dopisała!