Srebrna Drużyna Dziewcząt w Czwórboju Lekkoatletycznym

29. maja 2026r. na Stadionie Sportowym TOSiR im. Trenera Emila Wzorka w Tarnowie odbyły się drużynowe, międzyszkolne zawody lekkoatletyczne w ramach Igrzysk Dzieci dla roczników 2013-2014. Naszą Szkołę na szczeblu miejskim oraz rejonowym reprezentowała drużyna Dziewcząt w składzie: Agnieszka Stawarz (kl. 5b), Emilia Kosz (kl. 6b), Zuzanna Kulpa (kl. 6b),  Barbara Pawłowska (kl. 6c), Patrycja Patyk (kl. 6a), Aleksandra Żaba (kl. 6a).

Czwórbój Lekkoatletyczny Dziewcząt to dyscyplina drużynowa, w której każda z uczestniczek pokonuje cztery konkurencje: bieg na 60 m, rzut piłką palantową, skok w dal ze strefy i bieg na 600 m. Uzyskane wyniki każdej z nich przelicza się na punkty. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydują zsumowane wyniki wszystkich zawodniczek drużyny. Szkolna Drużyna SP 17 zdobyła: 988 pkt. zajmując drugie miejsce na szczeblu rejonowym.
Wszystkim Uczennicom startującym w zawodach gratulujemy i bardzo dziękujemy za wolę walki oraz ogromne zaangażowanie.

Drużyna wystąpiła pod opieką Pani Kingi Adamczyk.