Sprawozdanie z wycieczki kl. 2a do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

11 V 2026 r. pojechaliśmy do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Na początku poznaliśmy naszą panią przewodnik, z którą zwiedziliśmy podziemną wystawę szklanych projektów. Potem poszliśmy do sali kinowej, żeby obejrzeć film o historii huty. Po filmie patrzyliśmy na pracę młodszych artystów i jak się robi różę ze szkła.

Następnie zeszliśmy na niższy poziom, żeby zrobić medal ze stopionego szkła. Po tym malowaliśmy na szkle różne obrazki. Po tej pracy poszliśmy do krzywych luster. Na koniec poszliśmy do sklepiku i był to czas na kupowanie pamiątek.

To była super wycieczka!

Autorka: Hanna Bandyk. 
Tekst uzupełniono o informacje
autorstwa Zuzanny Wojciechowskiej.

Ciekawostka Hanny Krawczyk:
Czy wiedziałeś, że w piecach topi się szkło w temperaturze aż 1700 ℃?