Podsumowanie sezonu 2022

To był bardzo wymagający i długi sezon. Pomimo ciężkiej pracy, wielu wyjazdów, wyścigów, treningów itd. to był również bardzo udany i radosny czas.
W 2022 roku kontynuowałem starty w kategorii OK Junior umacniając swoją pozycję w świecie międzynarodowego kartingu. Początek roku rozpoczął się bardzo pozytywnie, już w drugim zawodach sezonu w serii WSK stanąłem na podium, a w trzecim wyścigu sezonu odniosłem zwycięstwo w zawodach i serii Champion of the Future Winter Series. Następnie wygrałem II rundę serii World Series Karting (WSK) Euro Series, tym samym zostając vice mistrzem tej serii.

Największy sukces sezonu odnotowałem podczas Mistrzostw Świata FIA na włoskim torze Sarno zajmując 4 miejsce wśród 109 zawodników z 49 krajów świata. Końcówka sezonu również przyniosła pozytywne rezultaty, 4 miejsce w WSK Open Cup. W tym miejscu chciałem podziękować moim sponsorom, dzięki którym to wszystko jest możliwe. W tym sezonie wspierali mnie PKN ORLEN, PZU, Grupa Azoty, Alior Bank, Maxton Design oraz Polski Związek Motorowy. Progres, który osiągnąłem w tym sezonie zawdzięczam m.in. mojemu teamowi Ricky Flynn Motorsport, którego szef Ricky Flynn jak i wszyscy członkowie włożyli mnóstwo pracy w moje przygotowanie jak i profesjonalne przygotowanie mojego sprzętu. Zawsze byli gotowi do pomocy. Dziękuję mojemu mechanikowi Adamowi oraz całemu zespołowi One Engines za znakomite przygotowanie silników. Jak wszyscy wiemy motor-sport to również bardzo niebezpieczna dziedzina. Mniejsze lub większe urazy są wpisane w ten sport. Dziękuję Pamed Specjalistyczne Centrum Medyczne – Paweł Wróblewski oraz Pani Ewelinie Smołucha za opiekę, rehabilitację i ratowanie mnie w kryzysowych sytuacjach. O moją kondycję fizyczną dbali Formula Medicine oraz mój trener Przemysław Ryguła. Dziękuję również mojej Rodzinie, przede wszystkim mojemu tacie Adamowi i dziadkowi Januszowi, którzy zaczepili we mnie miłość do motor-sportu, mojej kochanej mamie Asi, która zawsze jest ze mną w radosnych chwilach  ale też daje siłę w gorszych momentach oraz mojej siostrze Natalce za wsparcie.
Dziękuję przede wszystkim moim wiernym kibicom, niektórzy z Was są ze mną od samego początku, niektórzy pojawili się niedawno. To wasze wsparcie, dobre słowo i obecność na torze oraz szczególnie tutaj na social mediach, wielu portalach internetowych, dają mi motywacje do dalszej pracy. Dziękuję, że jesteście. Niedawno wziąłem udział w testach Formuły 4, które były dla mnie  nowym wyzwaniem. Wszystko poszło bardzo dobrze. Podziękowania dla zespołu AKM Motorsport, a w szczególności dla Pana Marco Antonelli, za wsparcie i wdrożenie mnie w tajniki bolidu F4. Dziękuje raz jeszcze Wszystkim za wsparcie, za to że byliście ze mną i wspólnie przeżywaliśmy wielkie emocje oraz sukcesy w tym roku.