„Ogólnopolski Projekt –Europa i ja”

       

W roku szkolnym 2022/23 uczniowie klas 3 w ramach zajęć realizowanych w świetlicy szkolnej wzięli udział
w II edycji ,, Ogólnopolskiego Projektu –Europa i ja”. W tym roku tematem zajęć była Grecja.
W ramach projektu uczniowie zrealizowali 9 zadań. Poznali symbole narodowe i hymn Grecji ,wzbogacili swoją wiedzę na temat historii ,kultury i geografii Grecji .Poznali mity greckie do ,których stworzyli komiksy, wykonali słowniki obrazkowe grecko –polskie ,nauczyli się liczyć po grecku do 10.
Wykonali gazetki projektowe na temat ciekawych turystycznie miejsc w Grecji, a także charakterystycznej fauny greckiej. Obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez nauczycieli na temat najpiękniejszych regionów geograficznych Grecji i sławnych postaci historycznych pochodzących z Grecji. Ponadto poznali tradycyjny taniec grecki Sirtaki ,a także w ramach zajęć kulinarnych samodzielnie przygotowali potrawy kuchni greckiej . Na zakończenie projektu najbardziej aktywne uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.