Garść wspomnień z V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego, Libiąż, 20-21 stycznia 2024

Blisko 120 młodych pianistów z Polski i Europy wzięło udział w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Libiążu. Przez dwa dni (20-21 stycznia) trwały przesłuchania w sali widowiskowej Libiąskiego Centrum Kultury. W tej muzycznej uczcie fortepianowej miała zaszczyt uczestniczyć także nasza Iza (uczennica kl. VII C), prezentując się na scenie w utworach W. A. Mozarta i M. Moszkowskiego. 

Iza jest laureatką tego konkursu sprzed 2 lat (zajęła wówczas III miejsce w swojej kategorii) – dlatego wraca tutaj z wielkim sentymentem.

Tym razem co prawda bez podium, ale z nowym bagażem – jakże cennych – doświadczeń. Poniżej kilka zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia. Samo uczestnictwo w nim to ogromny zaszczyt.

Warto napomknąć, że Iza nie odpuszcza – jeszcze w dniu konkursu meldując się w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach i przystępuje do dalszej pracy. Przez tydzień szlifować będzie umiejętności pod okiem cenionej pianistki profesor dr hab. Zofii Antes. Projekt pod hasłem Zimowa Akademia Muzyki zostanie zwieńczony koncertem z udziałem uczestników warsztatów.