Niezwykły gość w kl. 4b

Uczniów kl. 4b odwiedził w ubiegłym tygodniu Maciej Gładysz, mistrzowski kierowca w kartingu, a zarazem uczeń kl. 8c naszej szkoły. Na to spotkanie dzieci czekały ze zniecierpliwieniem. Maciej okazał się skromnym chłopcem, który na początku nieśmiało opowiedział o sobie i swojej pasji. Zaczął jeździć już jako trzyletnie dziecko, najpierw pod okiem taty, a później innych trenerów. Początkowo lubił także piłkę nożną, ale ostatecznie wybrał karting. Jest pierwszym polskim zwycięzcą FIA Karting Academy Trophy i został wybrany kierowcą roku 2021 przez Polski Karting. Od stycznia 2022 r. jest zawodnikiem angielskiego zespołu Ricky Flynn Motorsport (RFM) i One Engines.

Gość zaprezentował dzieciom wyścig z finałowej rywalizacji kierowców gokartów z ostatnich dni lipca br. w Sarno we Włoszech. Wówczas startował z pierwszej linii i okazał się bezkonkurencyjny – pokonał 36 rywali i zanotował najlepszy czas okrążenia. Uczniowie pełni emocji obserwowali szybką i pewną jazdę Maćka, radośnie wykrzykiwali, gdy wyprzedzał kolejnego kierowcę i pędził pierwszy do mety. Po tym wyścigu stanął na najwyższym podium. Wybitny 14-latek chętnie odpowiadał później na pytania młodszych kolegów i koleżanek. Ponieważ często wyjeżdża za granicę na zawody i treningi, najczęściej do Włoch, ma lekcje indywidualne z nauczycielami w szkole lub online. Nie jest łatwo godzić sportową pasję, harmonogram wszystkich zajęć – treningów, ćwiczeń oraz spotkań ze sponsorami czy dziennikarzami z nauką ósmoklasisty. Jednak Maciej pogodnie znosi trudy i wyrzeczenia, gdyż uskrzydlają go marzenia. Chciałby w przyszłości zostać kierowcą Formuły 1. Trzymamy za niego kciuki! Na zakończenie podarował klasie kalendarz na następny rok z logo jego zespołu, a także rozdawał autografy i pozował do zdjęć.
Życzymy Maćkowi kolejnych zwycięstw na torze i spełnienia marzeń!Warto obejrzeć także rozmowę z Maciejem
https://www.youtube.com/watch?v=GdiNikbEO9E